Keserű likőr

(3 találat)
Szűrők elrejtése
  • Ajánlás Unicum Keserű Likőr 1 liter 40%

    Zwack - Unicum 1,0L

    8 135 Ft
    Megnézem
Összesen 3 db Keserű likőr érhető el, 1 oldalon.

Megjelennél ital termékeddel az oldalon?

2 hónapos díjmentes megjelenés az italkereső oldalon

Próbáld ki ingyenesen 2 hónapig és növeld online eladásaid. Nincs hűségidő, nincs kötelezettség.

A Jagermeistert a keserűlikőr kedvelőknek valószínűleg nem kell bemutatni, hiszen egy nemzetközileg elismert, német ital, mely méltán emelkedett a legkedveltebb gyomorkeserűk közé. A Mast-Jägermeister AG nevű cég székhelye az alsó-szászországi Wolfenbüttel városában található, ahol a Jagermeister előállítása és palackozása is zajlik. Az ital 35%-os, és nemcsak tisztán fogyasztva, hanem koktélok alapanyagaként is kiváló választás. Számos módon fogyasztják hazánkban is. A köznyelvben „agancsos kóla” néven is hivatkoznak rá, célozva a palackon található címkére.

Jagermeister a legsikeresebb német gyomorkeserű

A Jagermeister ma már nemzetközileg is elismert, 80-nál is több országban lehet kapni, köztük Magyarországon is. Több terméket is gyártanak, melyek közül azonban nem mind kerül az összes országban forgalomba.

Jägermeister keserű likőr bővebben


Az Unicum egy híres, talán az egyik leghíresebb magyar védjegy a világon. A Zwack cég gyártja ezt a jellegzetes keserűlikőrt, melynek receptje 1790-ben született meg. Az Unicum története azonban 1883-ban kezdődött, ugyanis ekkor védette le Zwack János az Unicum nevet, de nemcsak a név, hanem a palack és a címke is védett lett. Az ital az évek során nemcsak hazai, de nemzetközi sikereket is elért, ma már 45 országban érhető el, 2015-ben pedig hungarikummá nyilvánították. Szinte nincs is magyar ember, aki ne ismerné az Unicumot. Egyesek Unikumként írják, de a helyes leírás az Unicum.

Unicum hagyomány és innováció

Az íze erőteljesen keserű és száraz, főleg aperitifként fogyasztják, mivel étvágygerjesztő hatása van. Az Unicum több mint negyvenféle gyógynövényből és fűszernövényből készül, egyrészt kivonatolással, másrészt lepárlással. Az alapanyagok túlnyomó többsége a Kárpár-medencéből származik, ám Marokkóból, Kínából, Indiából, Srí Lankáról, Indonéziából, Nigériából, Amerikából és Ausztráliából is vásárol hozzá a Zwack alapanyagot. Az ital végül tölgyfahordóban kerül érlelésre, így nyerve el a jellegzetes Unicum ízt. A recept 1892 óta változatlan, az alkoholtartalma 40%. Világmárkává 1930-ban nőtte ki magát, ma már nemzetközi szinten is ismert és elismert márka.

Zwack Unicum keserű likőr bővebben