Whisky

(82 találat)
Szűrők elrejtése
Gyártó
Alkoholtartalom
Összesen 82 db Whisky érhető el, 2 oldalon.

Megjelennél ital termékeddel az oldalon?

2 hónapos díjmentes megjelenés az italkereső oldalon

Próbáld ki ingyenesen 2 hónapig és növeld online eladásaid. Nincs hűségidő, nincs kötelezettség.

Jack Daniels neve megkerülhetetlen ha whiskey-kről van szó, ahogyan a róla elnevezett whiskey is. A márka nevét viselő italok népszerűsége töretlen, ami természetesen a karakteres ízvilágnak köszönhető. Az ital története, és persze a névadó életútja is meglehetősen fordulatos volt, emellett az italt is számos érdekesség övezi. Ha valahol azt halljuk, hogy Jack Daniels, automatikusan a whiskey jut az eszünkbe, még akkor is, ha alapvetően nem vagyunk nagy kedvelője az italnak. Aki viszont kedveli a whiskyt, azok számára ez a márka megkerülhetetlen. 

A Jack Daniel's múltja és jelene

Ez a márka már valóságos ikonnak számít, hiszen a Jack Daniel párlatai legendásak és még a mai napig is különlegesek. Ez persze egyáltalán nem véletlen, hiszen ez a titokzatos úrember hihetetlen dolgot álmodott, és valósította meg. Érdekességek és legendák egész sora lengi be a márkát, és számos híresség neve is összekapcsolódott már a Jack Daniels whiskeyvel. Például Frank Sinatra neve is, aki annyira kedvelte életében ezt az italt, hogy a halálakor a családtagok számos apróság mellett egy üveg Jack Daniels whiskeyt is a koporsójába tettek. De az is érdekes, hogy Jack Daniel lepárlója még ma is létezik, és üzemel, viszont a whiskeyket nem tudjuk megkóstolni, ha a lepárlóba látogatunk. 

Jack Daniel’s whisky bővebben


Ritka az olyan skót whiskymárka, mely már évtizedek óta egyetlen család tulajdonában van. Az egyik jeles képviselője a családi skót whisky márkáknak a Grant's, mely egy kevert skót whisky. A William Grant & Sons palackozza Skóciában, és jelenleg a Grant család 5. generációja irányítja a céget. William Grant neve ismerős lehet a whiskykedvelőknek, ugyanis a Glenfiddich lepárlót építette fel, és az ő családja gyártja ezt a méltán híres whiskymárkát is. Az tehát nem kérdés, hogy egy olyan családról van szó, akik valóban értenek a whiskykészítéshez. De hogyan vált külön a két márka, és mitől vált annyira különlegessé a William Grant saját márkája, a Grants?

Grant's whiskey történetéről röviden

Ahogyan a Glendfiddich történte is, a Grant’s whisky is William Granttal kezdődött, aki 1886-ban könyvelőként kezdett dolgozni egy szeszfőzdében. 1898-ban az akkori legnagyobb kevert whiskyt készítő cég, a Pattison's csődbe ment, William Grant a piaci rést kihasználva a piacra dobta a Grant's whiskyt. Természetesen ekkor már Grantnak volt némi köze a whiskykhez, hiszen 1887-ben indították el a gyermekivel a Glenfiddich lepárlót a skóciai Dufftownban. Az 1989-ben debütáló márka is hamar híres és keresett lett.

Grant's whisky bővebben


A whisky (az amerikai angolban és ír dialektusban whiskey) olyan égetett szesz, amely gabona erjesztésével és lepárlásával, majd fahordóban – többnyire tölgyfa – való érlelésével készül. A felhasznált gabona általában árpa, árpamaláta, kukorica, búza, rozs vagy rozsmaláta. A whisky a malátawhisky kivételével általában vegyes cefréből készülnek.

Amit a whiskyről tudni érdemes

A whisky a világ legnépszerűbb italai közé tartozik. Whisky fajták körül számos létezik, emellett országonként is eltérő lehet. Aki igazán kedveli a whiskyt, számos fajtát kell kipróbálnia, hogy megtalálja a legjobbat, hiszen az országok sajátosságai mellett a márkák között is komoly eltérések mutatkoznak. Már maga a szó leírása is eltérő, alapvetően whiskynek írják, de például az amerikai angolban és ír dialektusban whiskey a helyes írásforma, de mi magyarok viszkinek írjuk, és ez is helyes.

Ha pedig a szónak ennyi variációja van, mennyi variációja lehet magának az italnak? Már azt sem könnyű meghatározni, hogy mit nevezhetünk whiskynek, hiszen országonként eltérőek a rá vonatkozó szabályok. Ennek értelmében azt sem egyszerű megállapítani, hogy ki és hol készített először ilyen italt. Az égetett szesz készítés első írásos emlékei Írországban 1405-ben keletkeztek, míg Skóciában 1494-ből valók. Persze ez nem jelenti azt, hogy előtte ne készült volna ilyen ital, csak a feljegyzések keletkeztek az 1400-as években.

Whisky bővebben