Whisky

(32 találat)
Szűrők elrejtése
Gyártó
Űrtartalom
Alkoholtartalom
Összesen 32 db Whisky érhető el, 1 oldalon.

Megjelennél ital termékeddel az oldalon?

2 hónapos díjmentes megjelenés az italkereső oldalon

Próbáld ki ingyenesen 2 hónapig és növeld online eladásaid. Nincs hűségidő, nincs kötelezettség.

A whiskykészítésnek sok országban vannak régre nyúló hagyományai, ennél fogva pedig számos whiskymárka látott már napvilágot. A leghíresebb whiskykészítő országok Írország, Skócia és az Egyesült Államok, de ez nem jelneti azt, hogy más országok ne készítenének igazán különleges, karakteres whiskyt. Kanada is híres arról, hogy jó whiskyvel örvendezteti meg a whiskykedvelőket, melyek leginkább kevert whiskyk. A kanadai whiskyk hírnevét öregbíti a Black Velvet is, mely egy igen különleges, édesebb ízű whiskymárkát takar.

Black Velvet Whisky Kanadából

A Black Velvet nem rendelkezik akkora múlttal, mint a nagy whiskymárkák, ugyanakkor mégis biztosak lehetünk benne, hogy egy különleges ital került a poharunkban vagy épp a koktélunkba. A Black Velvet  blended Canadian whiskyk közé tartozik, vagyis kevert whisky, többfajta whisky házasításából alkotják meg, és kerül az üvegbe. A világ számos országában, többek között Magyarországon is forgalmazzák, és meglehetősen nagy népszerűségnek örvend, különösen a whisky alapú koktélok kedvelői között.

Black Velvet whisky bővebben


Aki szereti a whiskyt, azon belül is a maláta whiskyt, biztos, hogy számára nem lesz ismeretlen a Glenfiddich márka. A Glenfiddich méltán híres single malt skót whisky márka, mely a Speyside-i whiskyrégióból származik.  A márkát jelenleg a William Grant & Sons gyártja a skóciai Dufftown-ban, Moray államban . A Glenfiddich a skót gael nyelven "a szarvas völgyét" jelenti , ami Glenfiddich szarvasos logóján jelenik meg. A márka történte még az 1800-as évek végén kezdődött, 2017-re pedig a Glenfiddich a világ legkelendőbb single malt whiskyjévé vált. De mi lehet a márka sikerének titka, és milyen whiskyket találunk a kínálatában? Az italkereso.hu csapata most bemutatja, hogy miért is érdemes belekortyolni ebbe a világhírű italba.

Glenfiddich: világhírű malátawhisky márka

Mielőtt elmerülünk a whisky ízében és aromájában, és bővebb betekintést nyerünk a kínálatban, először lássuk, honnan indult a Glenfiddich története. A Glenfiddich lepárló 1886-ban épült meg William Grant jóvoltából a skóciai Dufftownban, a Fiddich-folyó partján. A termelés 1887 karácsonyon indult el, és ekkor még csak úgymond, a hazai piacokra gyártottak whiskyt. A Glendfiddich lepárló abban a különleges helyzetben volt, hogy az amerikai szesztilalom idején is növelni tudta a termelését, ez pedig nagyon jó döntésnek bizonyult, ugyanis, amikor az 1960-as években eltörölték Amerikában a szesztilalmat, a megnövekedett keresletet a Glendfiddich ki tudta szolgálni.

Glenfiddich whisky bővebben


A whisky (az amerikai angolban és ír dialektusban whiskey) olyan égetett szesz, amely gabona erjesztésével és lepárlásával, majd fahordóban – többnyire tölgyfa – való érlelésével készül. A felhasznált gabona általában árpa, árpamaláta, kukorica, búza, rozs vagy rozsmaláta. A whisky a malátawhisky kivételével általában vegyes cefréből készülnek.

Amit a whiskyről tudni érdemes

A whisky a világ legnépszerűbb italai közé tartozik. Whisky fajták körül számos létezik, emellett országonként is eltérő lehet. Aki igazán kedveli a whiskyt, számos fajtát kell kipróbálnia, hogy megtalálja a legjobbat, hiszen az országok sajátosságai mellett a márkák között is komoly eltérések mutatkoznak. Már maga a szó leírása is eltérő, alapvetően whiskynek írják, de például az amerikai angolban és ír dialektusban whiskey a helyes írásforma, de mi magyarok viszkinek írjuk, és ez is helyes.

Ha pedig a szónak ennyi variációja van, mennyi variációja lehet magának az italnak? Már azt sem könnyű meghatározni, hogy mit nevezhetünk whiskynek, hiszen országonként eltérőek a rá vonatkozó szabályok. Ennek értelmében azt sem egyszerű megállapítani, hogy ki és hol készített először ilyen italt. Az égetett szesz készítés első írásos emlékei Írországban 1405-ben keletkeztek, míg Skóciában 1494-ből valók. Persze ez nem jelenti azt, hogy előtte ne készült volna ilyen ital, csak a feljegyzések keletkeztek az 1400-as években.

Whisky bővebben